Коментаришући инцидент који се догодио у основној школи у Суботици, Александар Марков, председник Форума београдских гимназија, каже да га не чуди што је јавност, па и просветна на неки начин огугла на све оно што се дешава у школама, укључујући и насиље, па чак и овако екстремно.
Ако и дође до реакција, оне су декларативне, у виду шаблонски састављених саопштења која суштински не мењају све што се дешава, па је и на њих јавност одавно огуглала.
– Овај догађај нам јасно указује да предлог синдиката да се кроз измене Кривичног законика заштите само наставници, неће бити довољан да се сузбије насиље које је постало хронична бољка српског школства. Иако су и наставници угрожени, ипак је вршњачко насиље заступљеније од напада на наставнике, а и чешће пролази „испод радара“ јер о њему неретко деца не желе да говоре, не желе да га пријаве, па у јавност доспевају само екстремни примери. Чињеница да се не предузимају кораци ка решавању овог проблема воде ка даљој девастацији угледа државних скола, што би на крају могло водити ка победи приватних образовних установа. У таквом моделу квалитетно школовање ће бити само за оне који могу себи да га приуште и мислим да смо том моделу све ближи – сматра Марков.