Сва питања везана за приступање Форуму школа Србије слати на: forumskolasrbije@gmail.com

ФОРУМ БЕОГРАДСКИХ ГИМНАЗИЈА

Синдикат радника запослених у београдским гимназијама

Да ли ће они „који не раде добро“ плаћати оне „који раде добро“?

Како премијерка намерава да кажњава и награђује професоре?

Синдикати просвете су најавили штрајкове и протесте уколико понуђени нацрт Закона о запосленима у јавној управи уђе у Скупштину.

У одбрани понуђеног нацрта наша премијерка Ана Брнабић је изјавила „да она од поменутог нацрта закона не одустаје, али да ће разговатари са синдикатима“.

О чему и када ће разговарати када од закона не одустаје?

На примедбе синдиката просвете да овај закон неће побољшати материјални положај запослених у просвети и култури, да су све „добростојеће“ јавне службе изузете из дејства овог закона и да зараде у просвети морају да се изједначе са зарадама у другим делатностима, Брнабићева је одговорила да у нашим школама не раде сви наставници истим квалитетом и да, према томе, не могу бити сви исто плаћени.

Форум београдских гимназија поздравља ову изјаву премијерке и позива је да што пре повећа буџет за образовање, како би наградила професоре који раде боље.

Изузев ако премијерка није мислила да ће професорима, који „не раде добро“, смањити плате и тако обезбедити новац за награђивање оних који „раде добро“?

(ИНФО ФБГ)

МЕДИЈИ

СИНДИКАТ

ОБРАЗОВАЊЕ

Најновије на сајту

Scroll to Top

Приступница

Задовољство нам је што показујете интересовање за учлањење у Форум београдских гимназија. У наставку можете попунити приступницу и придружити се нашој организацији. Уколико у вашој школи постоји наша организација, можете контактирати нашег представника и учланити се у школи. Уколико Форум нема организацију у вашој школи, можете нам се придружити као појединачни члан. Надамо се да ће то бити први корак ка ширењу организације и у вашој школи.

Да бисте се прикључили Форуму потребно је да попуните све податке. Након што попуните податке, послаћемо вам приступницу коју је потребно потписати чиме и званично постајете наш члан.

Важно: Слањем ваших података путем сајта, сагласни сте са обрадом тих података за потребе наше организације у складу са законом. Ваши подаци ће бити коришћени искључиво у сврхе за које су прикупљени и неће бити уступани ни дељени трећој страни ни у ком случају.

Правни саветник

Поштовани чланови Форума београдских гимназија,

Обавештавамо Вас да је Главни одбор Форума београдских гимназија, имајући у виду потребе и интересе нашег чланства за пружање правне помоћи, на седници одржаној дана 10.октобра 2018. године, једногласно донео одлуку да се ангажује Милан Кука, дипломирани правник са положеним правосудним испитом, који ће давати бесплатне правне савете, писати представке, молбе, жалбе и друге дописе надлежним држаним органима, школском одбору и директорима школа и без накнаде заступати чланове ФБГ-а у покренутим дисциплинским поступцима у установама.