Сва питања везана за приступање Форуму школа Србије слати на: forumskolasrbije@gmail.com

ФОРУМ БЕОГРАДСКИХ ГИМНАЗИЈА

Синдикат радника запослених у београдским гимназијама

29. децембар 2016.

Образовање

Школу у Миријеву инспекција посетила чак 22 пута

Основну школу „Павле Савић“ у протекле три недеље посетило је више инспектора него што се у неким школама појаве за неколико година. Само од 5. децембра, од када је на функцији в. д. Ивана Боровац, у контроли су два пута били републички просветни инспектори, три пута њихове градске колеге, а буџетска контрола града је два пута недељно у школи.

Друштво

Проглашени најбољи учитељи и наставници

Уружење за подстицање предузетништва „Живојин Мишић” трећу годину заредом наградило је најбоље учитеље и наставнике у Србији „који се изузетно залажу и мотивишу ученике да развију своје способности и таленте и ван онога што се подразумева под редовном наставом”.

Друштво

СЕДМОРО ВЕЛИЧАНСТВЕНИХ: Шта данас раде некадашњи српски ђаци генерације?

Из Србије, осим високообразованих и стручњака за технолошке струке, масовно одлазе и људи других професија. Процењује се да Србију годишње напусти око 800 медицинских сестара и техничара и да тај број стално расте.

Синдикат

Слога тражи проверу уставности ПКУ за ЕПС

Удружени синдикати Србије „Слога“ поднели су Уставном суду иницијативу за контролу уставности Посебног колективног уговора (ПКУ) за Електропривреду Србије (ЕПС) због како се наводи, „отворене дискриминације запослених и грубог кршења права по основу рада и на слободно синдикално организовање“, саопштено је данас.

Синдикат

Протест војног и полицијског синдиката

Представници Полицијског синдиката Србије и Војног синдиката Србије нису успели да предају писмо премијеру Александру Вучићу, пошто им је на улазу у владу речено да тренутно никога нема у влади ко би преузео то писмо.

Scroll to Top